Uniformy SPK 200
Slovenská poľovnícka komora ako jednotná profesná samosprávna organizácia dbá okrem iného aj na zachovanie poľovníckej etiky a etického kódexu. Zo súčastí poľovníckej etiky je práve používanie poľovníckych farieb – zelenej a hnedej ako súčasť odievania.

Príslušnosť k profesii určuje v istých odvetviach pracovných činností uniformita. Slovenská poľovnícka komora sa v posledných rokoch zaoberala návrhmi jednotnej uniformy pre funkcionárov a zamestnancov poľovníckej samosprávy.

Na základe uznesenia prezídia SPK č. 63/2017 zo dňa 6.9.2017 bol schválený návrh odporúčaného vzoru jednotnej uniformy Slovenskej poľovníckej komory.

Návrh realizovala firma MARGITA Čadca a verejnosti boli uniformy predstavené na Veľtrhu ITF Slovakiatour – Poľovníctvo a oddych v stánku Slovenskej poľovníckej komory v januári 2018 (viď obr. 1).

Uniformy SPK

Dámska uniforma SPK

Stiahnúť tento súbor (Dámska uniforma SPK.jpg)Dámska uniforma SPK.jpg[dámska uniforma]1580 kB
Stiahnúť tento súbor (Uniformy SPK.jpg)Uniformy SPK.jpg[uniformy SPK]290 kB