Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

Na zvolenskom námestí sa dňa 22.4.2016  už po desiaty krát konali lesnícke dni, ktoré aj tento rok priniesli návštevníkom množstvo zaujímavostí z lesníckeho života.


Podujatie nieslo hlavné motto: „Zelená dekáda - rastieme ďalej!".

Uplynulú desaťročnicu podujatia organizátori zmapovali prostredníctvom troch krátkych reportáží na témy  - Desaťročnica lesníckych dní, Úspešný príbeh lesnej pedagogiky a Dekáda slovenských lesov, lesníkov a lesníctva.

Klasicky medzi sprievodnými podujatiami lesníckych dní nechýbala lesná pedagogika, ktorou ochotne všetky deti a návštevníkov sprevádzali lesníci a lesný pedagógovia.
Medzi novinky v tomto ročníku patril Čarovný les, lesná mandala či lesné laboratórium. Taktiež nechýbali trubači, ukážky sokoliarov a zvukových prejavov lesnej zveri a vtáctva.

Počas celého dňa bol pripravený na pódiu kultúrny program v ktorom vystúpili predovšetkým deti, no veľký úspech zožalo aj vystúpenie speváčky Zuzany Smatanovej, ktorá okrem iného predstavila aj titulnú pieseň k filmu Krajina bez tieňa.

Slovenskú poľovnícku komoru prezentovali ukážkami kynológie Lucka Funtová a Marián Konečný spolu so svojimi štvornohými zverencami Fredom a Orkánom.

Viac info o podujatí nájdete tu: https://www.facebook.com/lesnickedni/?fref=ts
Fotogaléria (autor fotiek Vlado Veverka): http://www.vladoveverka.sk/portfolio/lesnicke-dni-2016/

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.