Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

OZNAM

Kancelária SPK je presťahovaná späť do svojich zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.

Prosíme ctených klientov, kvôli pandémii COVID-19, aby uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

Žilinská jednotná poľovnícka samospráva a jej organizačné zložky  uskutočnia z poverenia ústredných orgánov SPZ v dňoch 11. až 13. novembra 2016 jedno z vrcholových kynologických podujatí -

XV. Ročník MEMORIÁLU FRANTIŠKA SIGETA.

1550 poľovníkov z okresov Bytča a Žilina sa teší na návštevu vynikajúcich kynológov z celého Slovenska.

 

Človek kedysi povedal: Pes je najlepší priateľ človeka. Slovenským poľovníkom je táto pravda vlastná a samotná podstata poľovníctva nás viedla k tomu, že sme Vás, naši štvornohí pomocníci vždy za priateľov považovali a nebude tomu inak ani v budúcnosti.

My sme nikdy toto vzájomné priateľstvo neznehodnotili. Nedegradovali sme Vás – živé tvory na spoločenský doplnok života človeka, na hračku pre deti, neslúžite nám na predvádzanie módnych doplnkov. Náš vzájomný vzťah nespočíva vo Vašom odsúdení na život v akokoľvek luxusných bytoch,domoch, ktoré však pre Vás budú stále len klietkami. Naše spoločné bytie nie je o niekoľkých minútach falošnej pozornosti denne, kedy je Vám povolené navštíviť mestský park, detské ihrisko či pieskovisko a niekoľkokrát si šteknúť na balkóne.
Poľovník nikdy nevyloží psa z auta ako nepotrebnú vec, aby tam psík napriek tomu nechápavo a so smútkom v očiach čakal na svojho pána, ktorý sa stal jeho sudcom i katom, až dokiaľ sa iní neujmú jeho osudu, alebo pokiaľ jeho oči navždy nezhasnú. Naopak! Poľovník aj keď sa psík pri poľovačke zatúla, urobí všetko, aby svojho priateľa našiel.

My poľovníci a vy poľovné psy sa spolu vraciame a pobývame tam, kde sme v dávnych vekoch spoločnú cestu začali, kde sme tisícročia spolu bok po boku pôsobili a jeden na druhého sa spoliehali.

Voľná príroda a jej bohatstvá lahodia psiemu aj ľudskému srdcu. Na lúke, na poli, v lese sa stretnú dva páry očí. Oči psa, oči človeka poľovníka a vo vzduchu cítiť jediné slovo – priateľ.

Ďakujeme Vám priatelia !

Prílohy:
Stiahnúť tento súbor (Memorial-Frantiska-Sigeta_2016.pdf)Memorial-Frantiska-Sigeta_2016.pdf[Propozície]2587 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.