Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

diviakO rozruch sa postaral uhynutý diviak, ktorého telo bolo vyplavené na pláž v meste Zinnowitz (Usedom, Meklenbursko-Predné Pomoransko). Minulú nedeľu na neho upozornili návštevníci pláže, ktorí sa sťažovali na zápach. Odkiaľ ale telo diviaka priplávalo, nie je doteraz známe.

Podľa vedúceho lesnej správy je pláž rekreačnou oblasťou a teda patrí do kompetencie obce. O odpratanie kadáveru z pláže sa postarali zamestnancami miestneho hobbymarketu. Na jeho likvidácii sa tiež podieľal poľovník.

Bývalý predseda poľovníckeho spolku v Zinnowitz novinárom oznámil, že uhynutý diviak nemal žiadne strelné poranenia a ihneď bol zakopaný Na otázku, či boli vykonané krvné testy na zistenie choroby afrického moru ošípaných, redakcia jagderleben.de odpoveď nedostala.

Doteraz sa nepodarilo zistiť, odkiaľ pochádza uhynutý diviak. Na základe záznamov námorného a hydrografického úradu prevládali ten deň pri pobreží Usedom východnej prúdy. Teoreticky je teda možné, že telo priplávalo z oblasti s výskytom nákazy AMO. Či to tak skutočne bolo, nemožno nateraz potvrdiť.

zdroj: jagderleben.de
Autor: M.Hustinová

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.