IMG 3371Dňa 1.7.2019 sa poľovníkom z Bratislavy za výdatnej pomoci dobrovolných hasičov pána Urdoviča a pána Lidáka zo Záhorskej Bystrice podarilo tohoto krásavca zachrániť z
opustenej neoplotenej záhrady pod lesom v Záhorskej Bystrici.

DSC 0439 zmensenaVeľmi vydarená akcia sa konala dňa 29.6.2019 pri príležitosti 70.výročia založenia Poľovníckeho združenia Jablonica v historickom parku v Jablonici. Súťaží na Poľovníckom chodníku sa zúčastnilo 178 detí, ktoré súťažili na 9-tich stanovištiach. V sprievodných podujatiach sme pripravili ukážky výcviku a práce služobných policajných psov, ukážku plemien poľovných psov, jazdu na poníkoch a iné atrakcie.Podujatie malo veľký úspech vo verejnosti a prispelo k propagácii poľovníctva.

Autor: Dušan Kabaňa, predseda PZ

IMG 20180626 155256Do života bola uvedená nová kniha Poľovníctvo v regióne Vranov nad Topľou od MVDr. Jozefa Szanyiho.
Autor sa narodil v roku 1944. Pracoval ako veterinárny lekár (Regionálna veterinárna a potravinová správa Vranov nad Topľou), bol aktívnym členom Slovenského poľovníckeho zväzu od svojho vstupu v roku 1968 až do svojej smrti, takmer 50 rokov.

Od roku 1990 až do roku 2010 bol predsedom OkO SPZ vo Vranove nad Topľou. Od roku 2008 bol členom obvodnej hodnotiteľskej komisie pre hodnotenie trofejí zveri a členom Klubu histórie slovenského poľovníctva.
Za svoju dlhoročnú činnosť získal všetky zväzové vyznamenania. Žiaľ, autor sa jej vydania nedožil.
Dokončenie a vydanie knihy zostalo na jeho najbližšej rodine a priateľoch z OkO SPZ Vranov nad Topľou.

ZŠ Farná, Poľovnícke združenie DROP
Náš deň s poľovníkmi

predprázdninová poľovnícka akcia pre deti.

Poľovnícke združenie Borinka Dechtice , Vás srdečne pozýva na svoj POĽOVNÍCKY PLES, ktorý sa bude konať dňa 24.januára 2015 o 19.00 hodine v kultúrnom dome Dechtice, na Hlavnej ulici. Zabávať Vás bude hudobná skupina Mirgovci. Pripravená je tiež bohatá a hodnotná tombola. Cena lístka je 22 €.

Lístky si môžete zakúpiť osobne u Jozefa Hullmana na Hlavnej ulici a číslo domu 171 v Dechticiach. Kontaktovať nás môžete na čísle 0908391220. Tešíme sa na Vás!

Stiahnúť tento súbor (Ples_dechtice.jpg)Ples_dechtice.jpg[Plagát]75 kB

Zdravím priatelia!

Bol som pozrieť ako srnce naháňajú srny. Veľa toho nebolo ale podarilo sa mi nafotiť naše vzácne dropy... a aj jedného Lepusíka.... Tak pre potešenie oka posielam zopár foto - nie sú veľmi kvalitné, lebo tieto vtáky Vás nepustia bližšie ako na 300 metrov...

Všimnite si na tretej snímke aj malého dropíka medzi sliepkami! Takže sú aj prírastky, chvalabohu!

Dňa 26. augusta 2012  kaplnku aj sochu sv. Huberta posvätil vdp. dekan Blažej Dibdiak, rodák z Novoti, toho času dekan Námestova.

S ním slúžili sv. omšu duchovní otcovia vdp. Richard Ondáš, kaplán Majerčák Dušan a bývalí vdp. Dopater Marián, Klein Vladimír.

Dňa 18. augusta na Oravskom hrade v kaplnke sv. Michala posvätil vdp. dekan Blažej Dibdiak poľovnícku štandartu, resp.zástavu poľovníckemu združeniu Novoť.

Tradičné podujatie už niekoľko rokov organizuje PZ Sekčov so sídlom v Tulčíku (ŠRgO SPZ Prešov).
Sv. omšu celebroval emeritný biskup Alojz Tkáč.
Miesto konania – KIKAPA (k.ú. Tulčík)    2. júna 2012.