Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

OZNAM

Kancelária SPK je presťahovaná späť do svojich zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.

Prosíme ctených klientov, kvôli pandémii COVID-19, aby uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

3 1 zmensenaV nedeľu 28.4.2019 sme sa spolu s Klubom slovenských poľovníčok mali možnosť zúčastniť Lesníckych dní v Bratislave, ktoré sa konali už po 13.krát na Partizánskej lúke na Železnej studničke. V rámci osláv Dňa Zeme si organizátori pre návštevníkov pripravili aktivity súvisiace s informovaním o lesníckej práci a zamerané boli aj na ochranu prírody. Návštevníci si mohli vyskúšať tvorivé dielne, pílenie dreva, zážitkové učenie, ako aj pocitový chodník. Čakalo na nich tiež vystúpenie sokoliarov či ukážky včelárstva a rezbárstva. Podujatie bolo zamerané sú na interaktívne informovanie verejnosti o zaujímavostiach slovenských lesov, špecifickosti lesníckej práce a činnostiach, ktoré prinášajú benefity pre celú spoločnosť.

Najmenších návštevníkov zaujali napríklad ukážky práce poľovníkov, spoznávanie veku stromu podľa letokruhov, ale aj exkurzia po náučnom chodníku spojená s poznávaním stromov. Bol to mimoriadne náročný deň, pretože návštevnosť aj počet detičiek bol vďaka slnečnému počasiu vynikajúci. Deti, ale aj veľa rodičov sa v našom stánku dozvedelo mnoho nového zo života zvierat, učili sa poznávať ich zvukové prejavy, stopy, či to, ako jednotlivé zvieratká vyzerajú v skutočnosti.

Ďakujeme Mestským lesom v Bratislave, že sme mohli byť účastní na takejto peknej akcii a všetkým, ktorí nás navštívili!
Veríme, že sa budeme môcť tohto podujatia zúčastňovať aj v ďalších rokoch.

Autor: M.Hustinová
Foto: E.Mikulášová Nagyová, M.Hustinová, K.Nemčíková

1_1_zmensena.jpg1_2_zmensena.jpg1_3_zmensena.jpg1_4_zmensena.jpg2_1_zmensena.jpg2_2_zmensena.jpg3_1_zmensena.jpg3_2_zmensena.jpg3_3_zmensena.jpg3_4_zmensena.jpg3_5_zmensena.jpg4_1_zmensena.jpg4_2_zmensena.jpg4_3_zmensena.jpg4_4_zmensena.jpg4_5_zmensena.jpg4_6_zmensena.jpg4_7_zmensena.jpg4_8_zmensena.jpg4_9_zmensena.jpg4_10_zmensena.jpg5_1_zmensena.jpg5_2_zmensena.jpg5_3_zmensena.jpg5_4_zmensena.jpg5_5_zmensena.jpg5_6_zmensena.jpg5_7_zmensena.jpg6_1_zmensena.jpg6_2_zmensena.jpg6_3_zmensena.jpg6_4_zmensena.jpg6_5_zmensena.jpg6_6_zmensena.jpg6_7_zmensena.jpg6_8_zmensena.jpg7_1_zmensena.jpg7_2_zmensena.jpg7_3_zmensena.jpg

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.